اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

آیا شخصیت دراکولای خون آشام ریشه تاریخی دارد؟

دراکولادراکولا برای بسیاری از ما شخصیت شناخته شده ای است و تاکنون فیلم های زیادی درباره اش ساخته شده. این فیلم ها بر اساس رمانی به نام دراکولا ساخته شده اند.

رمان دراکولا در سال 1897 به وسیله نویسنده ای ایرلندی به نام «برم استوکر» نوشته شد. شخصیت اصلی داستان استوکر یعنی کنت دراکولای خون آشام ریشه تاریخی دارد.

به این ترتیب استوکر شخصیت دراکولای خون آشام را از خودش اختراع نکرده بود اما بعد از انتشار رمان او در قرن 20 و 21 بود که تعداد زیادی فیلم و تئاتر از روی شخصیت دراکولا ساخته شد.

استوکر قبل از نوشتن کتاب دراکولا، هفت سال را در میان داستان ها و فولکورهای اروپایی به کنکاش درباره خون آشام ها سپری کرد.

با این وصف دراکولای اصلی که بود؟

دراکولای اصلی فردی رومانیایی بود (هرچند که بخش هایی از داستان کتاب استوکر در شهر وایتبای می گذرد که در آن زمان استوکر در آن جا زندگی می کرد.)

در تحقیقی که به وسیله دو محقق در سال 1972 انجام شد، احتمال وجود ارتباط بین شخصی به نام «ولد دراکولای سوم» و دراکولای داستان استوکر مطرح شد. گفته می شود «ولد ایمپلر» یا همان ولد دراکولای سوم متولد ترنسیلوانیا (در حال حاضر استانی در کشور رومانی) بوده و در طول دوره اول سلطنتش (1462-1456) بین 20000 تا 40000 نفر از شهروندان اروپایی را کشته است.

این افراد شامل رقبای سیاسی، مجرمان و هرکس دیگری که از نظر او برای بشریت بی فایده بودند، می شد. بیشتر قربانیان به روش مورد علاقه دراکولا یعنی به سیخ کشیدن بر روی یک تیرک یا میله تیز کشته می شدند.

منبع اصلی روایت درباره این حوادث، ساکنان ساکسون در همسایگی ترنسیلوانیا هستند که به طور متناوب با ولد سوم در زد و خورد بودند و ممکن است طرفدار او هم بوده باشند. دلیل این احترام این بود که دراکولا مهاجمان ترک را از این منطقه بیرون راند. گفته می شود که ولد دراکولای سوم 100000 ترک مسلمان را هم به سیخ کشیده است.

دراکول ولد دوم، پدر ولد سوم هم به خاطر جنگ شجاعانه اش با ترک ها در حوالی سال 1431 در زمان خودش فردی معروف بوده است.

به این ترتیب استوکر نام دراکولا را از تاریخ کشور رومانی گرفته. البته به نظر می رسد که درباره جزئیات حکومت ولد سوم چیز زیادی نمی دانسته است.

احتمال می رود استوکر تحت تأثیر سرگذشت کنتس «الیزابت بتوری» هم قرار داشته که در پادشاهی مجارستان متولد شد. روایت می شود که بتوری بیش از 700 دختر مستخدم را زیر شکنجه کشته تا در خون آنها حمام کند یا خونشان را بنوشد. این کنتس باور داشته که خون آنها جوانی اش را حفظ می کند. شاید به همین دلیل است که دراکولای کتاب استوکر هم بعد از خوردن خون جوان تر می شده.

برخی ادعا می کنند استوکر قلعه کنت دراکولا را از «قلعه اسلین» (Slains Castle) در رومانی الهام گرفته باشد.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

این صفحه را در گوگل محبوب کنید