اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

شیمی درمانی و پرتو درمانی سرطان چیست؟

دکتر مونا زارع

به طور کلی نوع درمان سرطان به حالت و پیشرفت سرطان بستگی دارد. همچنین به این بستگی دارد که آیا امکان معالجه و از بین بردن علایم آن هست یا نه.

درمان سرطان معمولاً یک درمان ترکیبی است ک شامل پرتو درمانی و شیمی درمانی می شود. تومورهای بدخیم را می توان با جراحی و رادیوتراپی (پرتو درمانی) درمان کرد. جراحی شامل برداشتن فیزیکی غده است. برای برخی از انواع سرطان ها مانند سرطان حنجره، پرتودرمانی بر جراحی ترجیح دارد. پرتو درمانی عبارت است از قرار دادن سلول های تومور در معرض پرتوهای یونیزه کننده که به مواد ژنتیکی درون تومور آسیب می رساند و از رشد و تکثیر آنها جلوگیری می کند.

Image
پرتو درمانی عبارت است از قرار دادن سلول های تومور در معرض پرتوهای یونیزه کننده

شیمی درمانی شامل تجویز دارو های خوراکی داخل عضلانی و داخل رگی است. این داروها به گونه ای هستند که با حداقل آسیب به بافت های سالم، سلول های سرطانی را ریشه کن یا رشد آنها را متوقف می کنند. اما برخی از انواع لوسمی (سرطان خون) تا حد بسیار زیادی به شیمی درمانی حساسند.

تومورهایی که در اندام های وابسته به هورمون نظیر سینه و غدد پروستات ظاهر می شوند را می توان با هورمون درمانی معالجه کرد. این روش درمان شامل استفاده از داروهایی است که عملکرد هورمون ها را تحت تأثیر قرار می دهند.

البته بهترین راه مبارزه با سرطان بعد از پیشگیری، تشخیص زودرس است. یکی از متخصصان آمریکایی می گوید: "ما می دانیم تومورهای کوچک را می توان با آسانی بیشتری درمان کرد. مشکل واقعی وقتی ایجاد می شود که سرطان به اعضای دیگر منتشر می شود.

یکی دیگر از متخصصان می گوید: "خبر خوش این است که، بیش از 90 درصد بیماران با کمک درمان های مرسوم مانند جراحی و پرتودرمانی و شیمی درمانی معالجه می شوند. به شرط این که سرطان آنها در مراحل اولیه یعنی زمانی که هنوز در عضو اولیه متمرکز است و به اعضای دیگر سرایت نکرده، تشخیص داده شود".

مقالات مرتبط:

سرطان چیست و با تومور چه فرقی دارد؟

چرا بعضی از مردم سرطان می گیرند؟

شیمی درمانی و پرتو درمانی سرطان چیست؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید