اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

سیارات

حمیده احمدیان راد

سیارات منظومه شمسیمنظومه شمسی ما از خورشید، هشت سياره و يك سياره كوتوله (و ماه هايشان)، يك كمربند سيارك ها و بسياري از ستاره های دنباله دار و شهاب سنگ ها تشكيل شده است. خورشيد در مركز منظومه شمسي ما است. سيارات، ماه هايشان، سیارک ها، ستاره هاي دنباله دار و سنگ هاي ديگر همه به دور خورشيد مي گردند.

 

نه سياره اي كه دور خورشيد مي گردند به ترتيب فاصله از خورشيد عبارتند از: تیر (عطارد)، ناهید (زهره)، زمین، مریخ، مشتری، کیوان، اورانوس، نپتون و پلوتون (يك سياره كوتوله).

 

نسبت اندازه های سیارات و خورشید

بزرگ ترين سياره منظومه شمسي ما مشتري است. به دنبال آن زحل، اورانوس، نپتون، زمين، ناهيد، مريخ، تیر و در آخر پلوتون کوچک قرار دارند. مشتري به قدري بزرگ است كه همه سيارات ديگر را مي توان در داخل آن جا داد.

 

سيارات داخلي تر، سيارات خارجي تر

 

سيارات داخلي تر (سياراتي كه نزديك به خورشيد دور آن مي گردند) كاملاً از سيارات خارجي تر (سياراتي كه دور از خورشيد به دور آن مي گردند)، متفاوتند.

 

سيارات داخلي تر عبارتند از: تیر، ناهيد، زمين و مريخ. اين سيارات نسبتاً كوچكند و بيشتر از سنگ تشكيل شده اند و تعداد كمي ماه دارند يا اصلاً ماه ندارند.

 

سيارات خارجي تر عبارتند از: مشتري، کیوان، اورانوس، نپتون و پلوتون (يك سياره كوتوله). آنها اكثراً بسيار بزرگ، اكثراً گازي و حلقه دار هستند و ماه هاي زيادي دارند (به استثناي پلوتون كه كوچك و سنگي است و تنها يك ماه بزرگ و دو ماه ريز دارد).

 

دمای سیاراتدما روي سيارات

 

معمولاً هر چه سيارات دورتر از خورشید قرار گرفته باشند، سردترند. تفاوت ها موقعي رخ مي دهد كه اثر گلخانه اي، يك سياره را گرم مي كند (مثل ناهيد) كه با يك جو ضخيم احاطه شده.

تراكم سيارات

تراکم سیارات

سيارات گازي خارجي تر نسبت به سيارات سنگي داخلي تر تراكم كمتري دارند.

 

زمين متراكم ترين سياره منظومه شمسی است. زحل كمترين تراكم را دارد. به طوري كه روي آب شناور باقي مي ماند.

 

 

 

 

 

جرم سيارات

جرم سیارات

مشتري سنگين ترين سياره است. زحل به دنبال آن است. اورانوس، نپتون، زمين، ناهيد، مريخ، تیر و پلوتون به ترتيب در رده های بعدی قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

 

جاذبه روی سیارات

نيروهاي جاذبه بر روي سيارات

سياره اي كه سطحش قوي ترين نيروهاي جاذبه اي را دارد، مشتري است. اگرچه زحل، اورانوس و نپتون هم سيارات خيلي سنگيني هستند، نيروهاي جاذبه شان در حد نيروي جاذبه زمين است. اين به خاطر اين است كه نيروي جاذبه اي كه در سطح سياره بر يك شيء وارد مي شود، با جرمش و با معكوس مربع شعاع سياره متناسب است.

طول يك روز در سيارات

طول روز سیارات

 

یک وز مدت زماني است كه طول مي كشد تا يك سياره حول محورش (360 درجه) بچرخد. يك روز بر روي زمين تقريباً 24 ساعت طول مي كشد.

 

سياره اي که طولاني ترين طول روز را دارد ناهيد است. يك روز روي ناهيد 243 روز زميني طول مي كشد (يك روز روي ناهيد بلندتر از سالش است. يك سال روي ناهيد تنها 224.7 روز زميني طول مي كشد).

 

سياره اي که كوتاه ترين طول روز را دارد مشتري است. يك روز روي مشتري فقط 9.8 ساعت زميني طول مي كشد. موقعي كه شما از زمين به مشتري نگاه مي كنيد، مي توانيد بعضي از تغيير شكل هايش را ببينيد.

 

 

سرعت گردش سیارات

متوسط سرعت حركت در مدار سيارات

 

سيارات با سرعت هاي مختلف به دور خورشيد مي گردند. هر سياره موقعي كه به خورشيد نزديك تر مي شود سرعتش زياد مي شود و موقعي كه از خورشيد دور مي شود، سرعتش آهسته تر مي شود (اين قانون دوم حركت سياره اي كپلر است).

 

 

 

 

 

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

اقیانوس
کدام یک کم عمق ترین اقیانوس جهان است؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید