اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

    

زمين چگونه و با چه سرعتي حركت مي كند؟

زمینشما نمي توانيد سرعت يك شيء را نسبت به خودش بسنجيد بلکه بايد سرعت آن را با مقايسه با چيز ديگري پيدا كنيد (اين يكي از قضيه هاي اينشتين است). اگر كسي اين سؤال را از ما پرسيد كه "زمين با چه سرعتي حركت مي كند؟" اول بايد مشخص كنيم كه مي خواهيم اين سرعت را با توجه به كدام شيء بسنجيم.

 

سرعت حركت را بدون وجود يك نقطه مرجع نمي توان اندازه گرفت. ما مي توانيم از كسي كه اين سؤال را پرسيده، بپرسيم می خواهد سرعت زمين را با توجه به چه چيزي (محور خودش، در مقايسه با خورشید يا در مقايسه با كهكشان راه شيري يا كهكشان هاي گروه محلي ما) بداند؟ به اين ترتيب مي توانيد به اين سؤال پاسخ دهيد.

 

زمين با چه سرعتي به دور محورش مي چرخد؟

0.5  كيلومتر در ثانيه

زمين با چه سرعتي به دور خورشيد مي گردد؟

30 كيلومتر در ثانيه

 

منظومه شمسي با چه سرعتي به دور كهكشان راه شيري مي گردد؟

250 كيلومتر در ثانيه

كهكشان راه شيري ما با چه سرعتي در گروه محلي كهكشان ها مي گردد؟

300 كيلومتر در ثانيه

 

پيچيدگي حركت زمين

 

زمين همان طور كه به دور محورش مي چرخد، به دور خورشيد نيز مي گردد. تمام منظومه شمسي ما هم به آهستگي دور كهكشان راه شيري مي گردد. كهكشان راه شيري ما هم به كهكشان هاي گروه محلي تعلق دارد. در حالي كه اينها هم حركت مي كنند.

 

زمين چند نوع حركت دارد. 1- دور يك خط فرضي به نام محور مي چرخد كه از قطب شمال به قطب جنوب كشيده شده. 2- زمين دور خورشيد مي گردد. 3- همراه با خورشيد و بقيه منظومه شمسي ميان كهكشان راه شيري حركت مي كند. 4- همراه با كهكشان راه شيري در گروه محلي كهكشان ها مي گردد. برای کسب اطلاع درباره کهکشان ها اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

واقعیت های خواندنی

 

جو زمين

////////////////////////////

نظریه تکتونیک صفحه ای

//////////////////////////// 

 

نقاشی روز

نقاشی وداع پوشکین با دریای سیاه

نظرسنجی

با کدام نظر موافقید؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید