اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

منیزیم چیست؟

 سیمین احمدیان راد

غذاهاحدود 60 درصد منیزیم بدن در استخوان ها و دندان ها و حدود 40 درصد آن در عضلات و ارگان ها و حدود يك درصد منیزیم هم در مايعات خارج سلولي وجود دارد. برای کسب اطلاع درباره مایعات بدن اینجا را کلیک کنید.

منیزیم در تشكيل استخوان ها و دندان ها، فعال كردن بيش از 300 آنزيم و‌ انتقال تحريكات عصبي و انقباضي عضلات نقش دارد.

وجود منيزيم براي تبديل ويتامين دی در هنگام كمبود انعقاد خون مهم است. مهم ترين نقش منيزيم در بيماري هاي قلبي عروقي است. منیزیم در پايين آوردن فشار خون مؤثر است. بر عكس كلسيم که باعث انقباض عضلات می شود، منيزيم منبسط كننده عضلات است.

متابوليسم

منيزيم در تمام طول روده كوچك جذب مي شود. ويتامين دی جذب آن را افزايش مي دهد.

محل ذخيره منیزیوم در استخوان ها است، كليه ها دفع منيزيم را به عهده دارند.

ميزان توصيه شده دقيقي در مورد منيزيم وجود ندارد.

منابع منیزیم

منيزيم در كلروفيل گياهان وجود دارد. پس گياهان سبز تيره منبع غني آن هستند. غلات كامل منيزيم دارند. اما با تصفيه شدن از آن جدا مي شود. حبوبات و مغزها از ديگر منابع غني منیزیم هستند. آب سخت نيز كه براي تهيه غذا يا نوشيدن به كار مي رود، مي تواند منبع منيزيم باشد. مقادير اضافي كلسيم مي تواند باعث بروز علايم كمبود منيزيم شود.

كمبود منيزيم به صورت عوارضي مانند بي اشتهايي، ضعف عضلاني، اختلال در رشد، تحريك پذيري عصبي و آشفتگي هاي رواني و اختلالات قلبي-عروقي بروز مي كند. عواملی مانند فقر غذايي از عوامل كم رسيدن منيزيم به بدن هستند. عواملي مثل استفراغ، اسهال و اختلال در جذب هم باعث از دست دادن منيزيم مي شوند. اين عوامل كمبود منيزيم ايجاد مي كنند. بعضي از بيماري ها نيز مثل اختلالات كليوي، سوء جذب،‌ ديابت، استرس بعد از جراحي و راشيتيسم مقاوم به ويتامين دی موجب كمبود ثانويه منيزيم مي شوند.

منبع: دانشگاه علمي كاربردي، استاد: دكتر علي كشاورز، با همكاري آزاده نجارزاده، استاد و مدير گروه تغذيه و بيوشيمي دانشگاه علوم پزشكي تهران، كارشناس ارشد رشته علوم بهداشتي در تغذيه.

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش

رنگ جهان
جهان چه رنگی است؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید