اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

همه چیز درباره پستانداران

Image پستانداران جانورانی هستند که مو دارند، خونگرم هستند و بچه هایشان را با شیر تغذیه می کنند. بعضی از پستانداران امروزی شامل انسان ها، میمون ها، گربه ها، سگ ها، ببرها، موش ها، فیل ها، اسب ها، نهنگ ها، دلفین ها، خفاش ها، سگ های آبی، پانداها و ... هستند.

انواع پستانداران

Image پستانداران مونوترمز Monotremes: این دسته از پستانداران، پستانداران تخم گذار ابتدایی هستند. مونوترم های ابتدایی شامل مورچه خواران خاردار و پلاتیپوس منقار اردکی هستند.

Image پستانداران کیسه دار: این پستانداران گروه دیگری از پستانداران هستند. بچه آنها در یک وضعیت به شدت ناکامل متولد می شود. بیشتر کیسه داران مؤنث کیسه کوچکی دارند. بعضی از کیسه داران شامل کوالا و کانگورو هستند.

Image پستانداران جفت دار: این پستانداران، جانورانی هستند که بچه شان در یک وضعیت تقریباً پیشرفته تری متولد می شود (پیشرفته تر از بچه های پستانداران دیگر). پیش از تولد، بچه در میان یک جفت پرورش می یابد. جفت یک اندام جنینی ویژه است که به رحم مادر وصل است و اکسیژن و مواد مغذی را به بچه می رساند. بیشتر پستانداران، پستانداران جفتی هستند. مثل گربه ها، سگ ها، اسب ها و انسان ها.

تغذیه

پستانداران باید مقدار زیادی بخورند تا دمای بالای بدنشان را حفظ کنند. وضعیت تغذیه از نوعی به نوع دیگر متفاوت است. مانند بیشتر گروه های جانوری، در میان پستانداران هم تعداد گیاهخواران نسبت به گوشتخواران بیشتر است.

انواع پستانداران از نظر نوع تغذیه:

گیاهخواران: شامل گاوها، اسب ها، پانداها و غیره.

گوشتخواران: شامل نهنگ ها و دلفین ها، سگ ها، ببرها، شیرها و غیره.

گیاهخوار و گوشتخوار: انسان ها و بعضی از خرس ها و غیره.

حشره خواران: مورچه خواران، خوک خاکی و غیره.

پستانداران سم دار: تنها چند پستاندار زهردار وجود دارد که شامل پلاتیپوس منقار اردکی (تنها جنس مذکر آن)، چند گونه موش شبگرد و سولنودون Solenodon  (یک حشره خوار کوچک) می شود.

پستاندارانی که به دلیلی مشهور شده اند:

-سریع ترین پستاندار (همچنین سریع ترین جانور خشکی): چیتا (با سرعت 60 تا 70 مایل در ساعت یا 97 تا 110 کیلومتر در ساعت).

-آهسته ترین پستاندار: تنبل (با سرعت کمتر از یک مایل در ساعت یا دو کیلومتر در ساعت).

-بزرگ ترین پستاندار: بزرگ ترین جانوری که تاکنون روی کره زمین زندگی کرده است، نهنگ آبی است.

-بزرگ ترین پستاندار خشکی: فیل آفریقایی.

-بلندترین پستاندار: زرافه.

-کوچک ترین پستاندار: موش شبگرد کوتوله (با وزن 1.2 تا 2.7 گرم) و خفاش زنبوری (با وزنی حدود دو گرم).

-پر سروصداترین پستاندار: نهنگ آبی. دومین پستاندار پر سروصدا میمون خنده آور Howler Monkey است.

-کوچک ترین پستاندار تازه متولد شده: پستانداران کیسه دار مثل کانگورو.

-تیزترین شامه در میان پستانداران: راسوی گندناک راه راه.

-تنها پستانداران زهردار: پلاتیپوس منقار اردکی (تنها جنس مذکر)، چند گونه موش شبگرد و سولنودون Solenodon (یک حشره خوار کوچک).

-چاق ترین پستاندار: نهنگ آبی که ضخیم ترین لایه چربی را دارد، اما توله فک حلقه دار بیشترین ترین درصد چربی (حدود 50 درصد) را دارد.

منبع: http://www.enchantedlearning.com/subjects/mammals/Groups.shtml

تبلیغات در صفر بیست

   

 

پرسش


در کدام کشور آروغ زدن بعد از خوردن غذا تعریف محسوب می شود؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید