اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

صخره های مرجانی چگونه هستند؟

سرزمین های قطبی شمالی - قاره قطب جنوببیابان تندراغارشهرمنطقه ساحلیتایگا (جنگل با درختانی با میوه مخروطی) - جنگل های برگریز معتدل - علفزار - علفزار گرمسیری استوایی - مرغزار - جنگل های بارانی استوایی - باتلاق با آب تازه - تالاب - مرداب - اقیانوس - منطقه درون جزرومدی - صخره های مرجانی - منطقه نور خورشید اقیانوس

صخره مرجانی در صخره هاي مرجاني محيط های زندگي اقيانوسي گرم، روشن و كم عمق و غني از زندگي هستند. ساختمان عظيم صخره از جنس مرجان آبي است که جانوران ريز در محیط آن زندگي مي كنند. موقعي كه مرجان ها مي ميرند، به صورت يك ساختمان سنگي سخت ساخته شده از سنگ آهك در می آیند.

مرجان ها براي بسياري از جانداران پناهگاهي فراهم مي كنند. این جانداران شامل اسفنج ها، ماهي ها (مثل كوسه صخره اي سرسیاه، گروپرز groupers (نوعي ماهي مناطق گرمسيري)، ماهي دلقكي، مارماهي،‌ طوطي ماهي، قاشقك و عقرب ماهي)،‌ ستاره دريايي، لاله نعمان، ستارگان دريايي (شامل destructive Crown of Thorns)، سخت پوستانی (مثل خرچنگ و ميگو)،‌ لاك پشت، مار دريايي، حلزون و نرم تنان (مثل اختاپوس، حلزون گرمسيري مارپيچي و حلزون دوكفه اي) است. پرندگان هم از جانوران صخره اي مرجاني برای خودشان مهمانی ترتیب می دهند.

انواع مرجان ها: دو نوع از مرجان ها وجود دارند: مرجان سخت و مرجان نرم. مرجان های سخت (مثل مرجان مغزي و مرجان شاخ گوزنی elkhorn) اسكلت هاي سنگ آهكي سختي دارند كه پايه صخره هاي مرجاني را تشكيل مي دهند. مرجان هاي نرم (مثل انگشتان دريايي و تازيانه هاي دريايي) صخره ها را نمي سازند.

صخره هاي مرجاني در كجاها هستند؟ صخره های مرجانی در آب های گرم كم عمق، معمولاً نزديك به خشكي و بيشتر در مناطق گرمسيري به وجود مي آيند. مرجان ها دماهاي بين 70 و 85 درجه فارنهايت (21 تا 30 درجه سانتي گراد) را ترجيح مي دهند. صخره هاي مرجاني در ساحل شرقي آفريقا، ساحل جنوبي هند در درياي سرخ و در ساحل هاي شمال شرقي و شمال غربي استراليا و در پولینزي هستند.

صخره گرت بریر The Great Barrier Reef (از ساحل استراليا) بزرگ ترين صخره مرجاني در جهان است که بيش از 1257 مايل يا 2000 كيلومتر طول دارد.

این صفحه را در گوگل محبوب کنید