اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

    

پلاکت چیست؟

دکتر مونا زارع

پلاکت ها"پلاکت های رسیده" یا "ترومبوسیت" ها، قطعات سلولی فعالی هستند که نقش مهمی را در انعقاد خون بر عهده دارند.

این سلول ها هسته ندارند و از سلول هایی به نام "مگاکاریوسیت" (که در مغز استخوان وجود دارند) منشاء گرفته و در محیط خون گردش می کنند.

قطر پلاکت ها دو تا چهار میکرومتر است و سیتوپلاسم آن ها به رنگ آبی روشن با گرانول (دانه) های ریز ارغوانی است.

به طور متوسط از هر سلول مگاکاریوسیت 1000 تا2000 پلاکت تشکیل می شود. ظاهراً پلاکت ها در مرحله اول وارد طحال می شوند و دست کم دو روز در آن جا باقی می مانند تا کاملاً رسیده شوند. بعد از این مدت وارد دستگاه گردش خون شده یا در ذخیره پلاکتی طحال به طور فعال باقی می مانند.

تقریباً دو سوم کل پلاکت های بدن در دستگاه گردش خون هستند و یک سوم بقیه در طحال به طور ذخیره باقی می مانند.

تعداد طبیعی پلاکت ها در دستگاه گردش خون بین 150 تا 450 هزار در هر میکرولیتر خون است. طول عمر طبیعی پلاکت بین هشت تا 10 روز است و در آخر این دوره، پلاک ها در کبد و طحال "فاگوسیته" می شوند.

منبع: درسنامه خون/ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

تبلیغات در صفر بیست

   

 

واقعیت های خواندنی

 

جو زمين

////////////////////////////

نظریه تکتونیک صفحه ای

//////////////////////////// 

 

نقاشی روز

نقاشی وداع پوشکین با دریای سیاه

نظرسنجی

با کدام نظر موافقید؟

این صفحه را در گوگل محبوب کنید