اپل آیدی چیست؟

اگر از دارندگان یک آی دیوایس مانند آیفون، آی پد و آی پاد باشید می دانید که برای دانلود اپلیکیشن از اپ استور نیاز به یک اپل آیدی دارید. بسیاری از کاربران آیفون در ایران در همان ابتدای خرید گوشی یا تبلت از فروشنده می خواهند که اپلیکیشن های لازم را بر روی دستگاه آن ها نصب کند. این عمل علاوه بر داشتن هزینه ای بالا باعث می شود شما هیچ گاه نتوانید اپلیکیشن های خود را آپدیت کنید زیرا نیاز به یوزرنیم و پسورد فرد فروشنده دارید.

ضمنا شما بدون داشتن اپل آیدی نمی توانید از امکاناتی نظیر آی مسیج، فیس تایم، گیم سنتر، آی کلاد بکاپ و … در آیفون و آی پد خود استفاده کنید و عملا بخش اعظمی از امکانات دستگاه شما بلا استفاده باقی می ماند. تنها راه حل این مشکل خرید اپل ایدی شخصی برای شماست. پیش از این در این وبلاگ به صورت جامع آموزش ساخت اپل آی دی ( اکانت آیتونز ) را برای شما شرح داده بودیم. اما ممکن است شما علاقه ای به طی مراحل ساخت اپل آی دی و ارورهای احتمالی آن نداشته و ترجیح می دهید شخص دیگری اپل آی دی را با ایمیل شما برایتان بسازد. سایت www.getappleid.com سایتی است که با ایمیل شما اپل آی دی را ساخته و شما می توانید از اپل آیدی خود به صورت اختصاصی استفاده کنید. مزیت این سایت نسبت به سایت های مشابه ساخت اپل آی دی با ایمیل شما و نداشتن دردسر ساخت اپل آی دی و امنیت بالاتر آن است. زیرا شما بعد از دریافت یوزرنیم و پسورد اپل آی دی تمامی تنظیمات آن را می توانید در سایت اپل تغییر یا تایید کنید. بعد از ثبت سفارش در سایت خرید اپل ایدی شما صاحب یک اپل آی دی آمریکا شده و می توانید از اپل آی دی خود برای دریافت اپلیکیشن های موبایل از اپ استور، ارسال پیام از طریق آی مسیج، تماس تصویری با فیس تایم و … استفاده نمایید.

قطعا داشتن اپل آی دی باعث می شود شما دیگر خودتان بتوانید به راحتی اپلیکیشن های دلخواه را بر روی آیفون و آی پد خود نصب کرده و برای هر بار ریختن اپلیکیشن دیگر هزینه ای پرداخت نکنید. پس اگر یک آی دیوایس داشته و اپل آی دی ندارید از طریق همین سایت می توانید اقدام به خرید اپل ایدی کنید.

آناتومی گوش

دکتر مونا زارع

گوش انسان نقش دوگانه شنوايي و تعادل دارد و بنابراين به دستگاه شنوايي، دستگاه شنوايي تعادلي نيز مي گويند.

ساختمان گوش از سه قسمت تشكيل شده است:

1-گوش خارجي

2-گوش مياني

3-گوش داخلي

ساختمان گوش

بخش خارجي و مياني صرفاً نقش انتقال صوت را دارند. ولي گوش داخلي عمل دوگانه تعادلي و شنوايي را انجام می دهد.

منابع مطالب مربوط به بخش گوش: درسنامه دستگاه شنوايي- فصول آناتومي- جنين شناسي- فيزيولوژي-‌ مولفان: دكتر رضا ماستري فراهاني ، دكتر فرهاد گرجي- دكتر فرشته معتمدي (و ساير همكاران)- دانشكده پزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي.

آناتومي گري براي دانشجويان- جلد سوم (سروگردن)- تأليف: ريچارد درك، وين وگل، آدام ميچل- مترجمان: دكتر غلامرضا حسن زاده، دكتر فريد الوالحسني، دكتر بهنام الدين جامعي، دكتر ندا فرزانه- انتشارات برنا.

آناتومي عمومي- مؤلفان: دكتر محمد علي نراقي، دكتر پريچهر پاسخبخش، دكتر مهدي مهدي زاده،‌ دكتر محمد تقي جغتايي/ نشر اشراقيه.

این صفحه را در گوگل محبوب کنید